skip to Main Content

„Girių spiečius“ susispietė A. Baranausko 190-mečio šventėje ir pristatė gyvąją knygą – „Anykščių šilelio“ balsas šiandien

Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus pakvietė „Girių spiečių“ prisijungti prie jų organizuojamos Antano Baranausko 190-mečio šventės.

Susispietimas

Sausio 25-ąją sambūris „Girių spiečius“, susispietė poeto gimimo metinių minėjime, pasidalino pasiekimais bei planais ateičiai ir pristatė gyvąją knygelę „Anykščių šilelio“ balsas šiandien.

Gyvoji knyga

„Kalnai kelmuoti pakalnės nuplikę“ niūriai tebeskamba kaip eilės apie dabartį, tad „Girių spiečius“ šiomis eilėmis ir kitais į gyvąją knygą suguldytais tekstais dar kartą ragina Prezidentą, Seimą, Vyriausybę ir kitus valdžios atstovus imtis reikalingų pokyčių miškų politikoje.  Knygoje Baranausko poemą „Anykščių šilelis“ pateikiame lyg iš XIX amžiaus mus pasiekiantį vieną pirmųjų raginimų saugoti Lietuvos miškus, pagauliai bei taikliai perteikiantį miško grožį ir jo netektį.

Ištrauka iš „Anykščių šilelio“ balso šiandien prakalbos:
<…>
bet net ir tuos pušynus, kurie popieriuj saugūs,
sunkiasvorės miškakirtės plynai nušluoja. Taip plyti
girios skylėtos: Šimonių, Labanoro ir Biržų
ir vietoj miškingos gyvybės pustynės verias.
Žmogaus ir miško ryšys jau pripažintas vertybe šalies,
bet vietoj miško švento vis dar plynės driekias.
Kaip gi galime vertybę šią puoselėti, jei rekreacijai ir
gamtai tik kelis procentus esame palikę?
Kaip galime nykstančias rūšis išsaugoti, klimato kaitą
malšinti ir lietuvišką dūšią gyvą palaikyti,
jei nemokame miško nuo žmogaus godumo apginti?
Ne veltui dabarties žmonės, taip dažnai valdžią lanko ir
miškui ramybės prašo.
<…>
Prakalbą parašė Šimonių girios bendruomenė,  dėkojame Miglei Markulytei ir Simonai Vaitkutei. Už puikų prakalbos įamžinimą – Oskarui Mowdy (Kerta-mus)
Knyga "Anykščių šilelio" balsas šiandien
Knyga “Anykščių šilelio” balsas šiandien

Knygelės „Anykščių šilelio“ balsas šiandien bus įteiktos svarbiausiems politikams ir tarnautojams, nuo kurių priklauso miškų ateitis, o pirmoji knygelė šventės proga buvo įteikta muziejui, kuris jau nuo 1927 m. saugo bei puoselėja A. Baranausko ir jo kurinių atmintį.

„Muzikiniai pašnekesiai prie Šventosios“

Po spietiško pasidalinimo žiniomis ir knygos, kviečiančios saugoti miškus ir jų ateitį, pristatymo vyko muziejaus suorganizuotas koncertas „Muzikiniai pašnekesiai prie Šventosios“. Muziejaus parodų salėje klausėmės A. Baranausko pamėgtos muzikos, kurią atliko šimoniškis Martynas Švėgžda von Bekker.
Visą knygelę skaityti bei jos kelionę sekti kviečiame „Girių spiečiaus“ svetainės skiltyje – Gyvoji knyga.
Back To Top